Bundesliga: Mynihu fiton në Frankfurt | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 17.04.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bundesliga: Mynihu fiton në Frankfurt

Nyrembergu mbetet i fundit në renditje

default

Luca Toni, Bastian Schweinsteiger, Daniel van Buyten dhe Franck Ribery të Mynihut duke festuar golin e barazimit të van Buyten-it.

Kryesuesi i Bundesligës Bajerni i Mynihut e fitoi 3:1 ndeshjen jashtë fushës së vet në Frankfurt duke e ruajtur epërsinë prej 10 pikësh ndaj Bremenit.


Takimet e tjera të javës së 29-të dje:


Bilefeld - Leverkuzen 1:0

Dortmund - Hanover 1:3

Shtutgart - Nyremberg 3:0 dhe

Duisburg - Karlsruhe 0:1.


I fundit në renditje vazhdon të jetë Nyrembergu, pas tij Duisburgu dhe Rostoku.
 • Data 17.04.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/DjUG
 • Data 17.04.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/DjUG