1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bisedimet Prishtinë-Beograd, përfundojnë pa asnjë kompromis

Kanë përfunduar pa sukses bisedimet e rradhës mes Prishtinës dhe Beogradit të zhvilluara në Bruksel me ndërmjetësimin e Trojkës për çështjen e statusit të Kosovës.
Shqiptarët e Kosovës hodhën poshtë një propozim të ripunuar për autonomi të gjerë nga Serbia duke theksuar se pavarësia është alternativa e vetme.Sipas Serbisë, statusi i Kosovës të zgjidhet sipas modelit të ujdhesave Olande të Finlandës, ku jeton një pakicë suedeze. Qëllimi i Serbisë nuk është kopjimi i modelit të Hong Kongut apo ishujve Olande dhe aplikimi në Kosovë, por përdorimi i tyre si model për zgjidhjen e statusit të Kosovës.

 • Data 21.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CPss
 • Data 21.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CPss