1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bhuto largohet nga Pakistani

Në luftimet e fundit ndërmjet forcave pakistaneze të sigurisë dhe milicëve të predikuesit radikal Mualana Fazalullah janë vrarë në veri të vendit së paku 60 ekstremistë. Një zëdhënës i ushtrisë njoftoi, se ushtarët të mbështetur nga helikopterët kanë kthyer Që prej fillimit të ofensivës ushtarake në luginën Swat janë vrarë gjithsej më shumë se 170 ekstremistë. Në provincën Punjab në Pakistanin lindor u vranë 8 ushtarë nga një atentat vetëvrasës. Udheheqësja e opozitës pakistaneze Benazir Bhutto dy javë pas kthimit nga mërgimi ka shkuar tek familja e saj në Dubai. Të mërkurën në mbrëmje Buto deklaroi se ajo nuk ikën për shkak të thashethemeve, se presidenti Pervez Musharraf planifikon vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme.

 • Data 01.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C04P
 • Data 01.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C04P