Bajerni Mynihut rikthehet me fitore kundër Frankfurtit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 12.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bajerni Mynihut rikthehet me fitore kundër Frankfurtit

Ndeshjet e së shtunës në Bundesligë

Lucio i Bajernit i gëzohet golit të tretë për Bajernin në ndeshjen me Frankfurtin

Nga ndeshja Bajern i Mynihut kundër Eintracht Frankfurt

Në ndeshjet e kategorisë së parë në futboll, Wolfsburgu e mbrojti me sukses në Mönchengladbach kryesimin e tabelës, me rezultatin 2:1. Mynihu shënoi rezultatin 4:0 në Frankfurt, në luftë për titullin e kampionit, dhe zë vendin e dytë në tabelë, me tri pikë më pak. Rezultatet e tjera: Hannover - Berlin 2:0; Dortmund - Köln 3:1; Cottbus - Bielefeld 2:1; Schalke - Karlsruhe 2:0 dhe Hoffenheim - Bochum 0:3.

Autor: DW/Auron Dodi

Redaktoi: Eliana Xhani

 • Data 12.04.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/HVDw
 • Data 12.04.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/HVDw