Angazhimi i forcave të policisë franceze rikthen qetësinë në periferi të Parisit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 29.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Angazhimi i forcave të policisë franceze rikthen qetësinë në periferi të Parisit

Pas trazirave tri netët e fundit në periferi të kryeqytetit francez, angazhimi i qindra forcave të policisë ka sjellë vendosjen e një qetësie relative. Në pjesën problematike të Parisit, Villiers-le Bel, sipas të dhënave të agjensive, gjatë natës ka patur vetëm ndodhi të shkëputura dhe vënie zjarri në disa makinave. Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy premtoi se pjesëmarrësit e trazirave që shtinë kundër zyrtarëve do ta shohin veten e tyre në gyq. Ai i bëri këto deklarata pasi vizitoi në një spital të Parisit, një prej policëve të plagosur seriozisht.

 • Data 29.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CUUA
 • Data 29.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CUUA