1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

125 vjet më parë lindi Charlie Chaplin

Ai ishte për një kohë të gjatë ylli më i njohur i kinematografisë. Çarli Çaplin, aktor dhe regjisor, skenarist dhe kompozitor. Rolet e tij si endacak janë të paharrueshme. Filmat e tij mahnisnin miliona spektatorë.