Місто зелених дахів Дюссельдорф | Новини й аналітика про Німеччину, Україну, Європу та світ | DW | 16.05.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Головна

Місто зелених дахів Дюссельдорф

Зелені ландшафти не обов’язково можуть існувати лише на землі. Столиця землі Північний Рейн-Вестфалія – місто Дюссельдорф – вважається лідером у Німеччині в озелененні дахів.

default

Один із районів Дюссельдорфа.

З вулиці цього не видно, але Дюссельдорф – одне з найбільш «зелених» міст Європи за кількістю дахів з рослинами на них. У місті на Рейні вони займають загальну площу в 730 квадратних метрів, що дорівнює понад 100 футбольних полів. За свої зелені дахи Дюссельдорф торік отримав приз базованої в Берліні Міжнародної асоціації зелених дахів IGRA.

Ернст Геґеманн, власник багатоповерхового гаража в центрі Дюссельдорфа, каже, що рішення озеленити дах було нескладним: «Спочатку ми просто хотіли зробити наш гараж більш привабливим, тоді виникла потреба замінити фасад і дах. Тобто, постало питання: робити це як завжди, чи заплатити більше й зробити з нашого даху щось особливе. Оскільки я люблю природу, ми віддали перевагу останньому рішенню».

Субсидії міста

На верхньому поверху гаражу дах вкритий землею і мохом, уздовж даху росте вістерія. Геґеманн встановив зелений дах ще в середині 1980-х, коли місто Дюссельдорф видавало субсидії на такі заходи – 50 відсотків необхідної суми. Оскільки зелені дахи дорожче, ніж звичайні, їхня вигода проявляється на перспективу, каже Геґеманн: «Завдяки субсидії зелений дах обійшовся нам лише трохи дорожче, ніж звичайний».

Звичайний дах потребує ремонту кожні п’ять і повної заміни – кожні 15 років. Озеленений дах над гаражем Геґеманна не ремонтували вже чверть століття. Це тому, що шар рослин на водозахищеній плівці прикриває безпосередній дах. Хоча є не лише економічні переваги.

Катя Гольцмюллер працює в Дюссельдорфі у міському відділі з питань довкілля, який підтримує розбудову зелених дахів у місті. Як вона пояснює, зелені дахи створюють у містах кращий клімат. «Здатність зелених дахів знижувати температуру – це головний мотив для підтримки. Зелені дахи вбирають у себе воду, й вона повільніше випаровується. Таким чином, зелені дахи дають охолоджувальний ефект. Це особливо важливо влітку, коли температура повітря в місті може бути на 10 градусів вища, ніж у сільській місцевості», - каже Гольцмюллер.

Привабливий дах для птахів

Природне охолодження означає, що потрібно менше кондиціонерів, а це заощаджує енергію та зменшує викиди в атмосферу парникових газів. Крім того, більш прохолодне місто може краще пристосуватися до глобального потепління. Водночас взимку такі будинки потребують менше опалення.

Ще один позитивний ефект – зелені дахи приваблюють метеликів, бджіл та жуків, сприяючи біологічному розмаїттю. Власник гаражу Ернст Геґеманн задоволений: «Тут багато птахів та комах, які давно зникли з міста».

Автор: Лаура Швайґер / Роман Гончаренко

Редактор: Захар Бутирський