DW-РАДИО - секогаш со вас | Програма | DW | 01.07.2011
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Програма

DW-РАДИО - секогаш со вас

Ја пропуштивте емисијата? Овде можете да ја чуете Програмата на македонски јазик на DW-РАДИO on demand!

default

Преку програмите на Македонското радио се емитува емисијата во 08.30 - 08.45 (на Првиот програмски сервис).

Вестите во траење од по 3 минути, секој ден од понеделник до петок, во 07.30, 09.30, 11.30., 13.30 и во 15.30 часот се пренесуваат преку сателитот „Хот бирд 8“ и се емитуванаат на програмата на радио Канал 77.