14 години независност на Македонија | Теми на денот | DW | 08.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

14 години независност на Македонија

Денеска се прославува денот кога македонските граѓани пред 14 години на референдум се изјаснија за суверена и самостојна држава

default