10 насто од избирачите повторно ќе гласаат на 15 јуни | Македонија | DW | 08.06.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

10 насто од избирачите повторно ќе гласаат на 15 јуни

Ќе се прегласува на 193 избирачки места кои опфаќаат 170 илјади гласачи во првата,втората и шестата изборна единица во Македонија. Оваа одлука на Државната изборна комисија, ја поздрави ДУИ но жестоко ја критикуваше ДПА.

default

Македонската полиција презема мерки за да се одбегнат инциденти како на денот на изборите 1 јуни

DW.COM