Што мислат Американците за Меркел? | Сите содржини | DW | 17.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Што мислат Американците за Меркел?

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Вашингтон има прва средба со американскиот претседател Доналд Трамп. Двајцата политичари ќе разговараат за трансатлантското партнерство и меѓународните кризи. Подоцна во фокусот ќе се најде и економската политика. Меркел на патувањето во САД е во придружба на првите луѓе на Сименс, БМВ и Шефлер. Како Американците гледаат на Ангела Меркел?

Гледај видео 00:56
Now live
00:56 минути

Прочитај го и ова