Чудото од Брауншвајг | Сите содржини | DW | 12.07.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Чудото од Брауншвајг

Во германскиот град Брауншвајг веќе подолго време се случува нешто сосема несекојдневно : анонимен донатор на црквите и на населението им дели пари. Досега поделил околу 250 илјади евра.

Гледај видео 05:03
Now live
05:03 минути