Црната кутија на хеликоптерот е пронајдена | Македонија | DW | 13.01.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Црната кутија на хеликоптерот е пронајдена

Црната кутија треба да даде одговор на прашањето за причините за несреќата на воениот хеликоптер кој се урна вчера попладне во близина на катлановско Блаце. Телата на сите загинати припадници на АРМ се на идентификација

default

Екипите сеуште работат на теренот

Што е досега познато за несреќата на хеликоптерот кој се враќал од мисијата АЛТЕА во Босна и Херцеговина?