1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Црвенковски: „Нема алтернатива за НАТО и ЕУ“

Во вторник е можна средба на македонското раководство пред претстојната посета на посредникот на ОН во спорот со името, Метју Нимиц. Средбата би се одржала на иницијатива на претседателот, Бранко Црвенковски.

default

Црвенковски за време на посетата на македонските војници во мисијата ИСАФ во Авганистан пред неколку месеци

Денеска (18.08.2008), по повод Денот на македонската армија, претседателот и врховен командант на армијата, Бранко Црвенковски индиректно спореше со премиерот, Никола Груевски.

DW.COM