1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Црвенковски во Бугарија

Бугарија ги поддржува евро-атлантските интеграции на Македонија, истакнаа претседателите на двете земји, Бранко Црвенковски и Георги Прванов, во Сандански.

default

Црвенковски и Прванов

На средбата на двајцата шефови на држави се разговарало и за Косово.