Филмски фестивал Кан 2013 | Сите содржини | DW | 16.05.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Филмски фестивал Кан 2013

Во Кан е отворен 66. филмски фестивал. Во трката за главната награда Златна палма конкурираат 20 филмови. Претседател на жирито оваа година е американскиот режисер Стивен Спилберг.

Cannes