1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Усогласена е заедничка преговарачка стратегија

Посредникот на ОН, Метју НИмиц ќе се обиде од претседателот и премиерот, Црвенковски и Груевски да добие согласност за името Северна Република Македонија, со пакет мерки за меѓусебна доверба во односите со Грција.

default

Што Нимиц ќе порача овојпат (фотографија од архива)

На куса средба на државниот врв во Скопје, вчера (19.08.08) договорени позициите пред утрешната посета на Нимиц на Македонија.

DW.COM