Укинати шест лета на Ер Франс | Теми на денот | DW | 25.12.2003
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Укинати шест лета на Ер Франс

Француската Авио компанија Ер Франс синоќа укинала шест летови меѓу Париз и Лос Анџелес по наредба на францускиот премиер Жан Пјер Рафаран.Решението било образложено од безбедносни причини,соопштува владата од Париз.Причината се американските информации за можни терористички напади.Припадник на американското министерство за внатрешни работи за Агенцијата Франс Прес изјавил дека меѓу патниците имало сомнителни имиња.