1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Убиен еден од осомничените за убиство на полицаец

Во обид да уапси еден од осомничените лица за неодамнешното убиство на припадник на македонските специјалци, полицијата го застрела во селото Арачиново.

default

Арачиново во 2001 година

Насер Небија е убиен во текот на акцијата за негово апсење. Тој пружил вооружен отпор, на што полицајците возвратиле.