Убавица во новата олимписка дисциплина | Сите содржини | DW | 10.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Убавица во новата олимписка дисциплина

На ЗОИ во Сочи премиера имаат скијачки скокови за жени, мешана штафета во биатлон и екипни натпревари во санкање. Но, тоа се само нови дисциплини на стари олимписки спортови. Вистински новитет има во алпското скијање.

Гледај видео 01:42