1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсен Ел Масри

По еден пожар во трговски центар во баварскиот Ној Улм, уапсен е Калед Ел Масри, познат по грабнувањето од страна на ЦИА и префрлувањето во Авганистан каде што мина повеќе месеци во затвор. 43-годишниот се смета за главен осомничен, соопшти полицијата. Точниот тек на настаните, допрва треба да се разјасни. Во пожарот се направени штети од околу половина милион евра.