Традиционалните носии - дирндл предизвик за дизајнерите | Сите содржини | DW | 30.09.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Традиционалните носии - дирндл предизвик за дизајнерите

Освен пивото, музиката и баварските специјалитети, еден од типичните белези на Октоберфест е и дирндл. Традиционалната женска облека, сега веќе и дизајнерска мода, особено ако е креација на Офелија Блајмер.

Гледај видео 03:39