Теми | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Mazedonien Nikola Gruevski, ehemaliger Regierungschef (picture-alliance/Pixsell/HaloPix)

Може ли Груевски да очекува „подобри времиња“?

Mazedonien Hristijan Mickoski, Generalsekretär der Oppositionspartei VMRO-DPMNE mit Parteiführer Nikola Gruevski (Petr Stojanovski)

Оценки за дуелот: Мицкоски се врами како копија на Груевски

Ratzeburg 019 (DW/Maksim Nelioubin)

ФАЦ: Унтер ден (И)линден

Mazedonien - Fußballer Segjan Zaharievski und Vladislav Romanov (DW/P. Stojanovski)

Навивачите на Пирин Благоевград сакаат во македонска лига

Гледај видео 01:09
Now live
01:09 минути

Повеќе видео прилози

Бувјаци во Германија

Манчестер пееше во спомен на жртвите на теророт

Hawaii Kilauea Vulkanausbruch (Reuters/T. Sylvester)

Килауеа предизвикува нови закани на Хаваи

Кина и темната страна на Месечината

Гледај видео 01:29
Now live
01:29 минути

Повеќе видео прилози

„Не смееш да се умориш од сцената“

Мечките- попишани, но недоволно заштитени

Кога (не)обмислената промоција ќе се врати како бумеранг

Заев верува во „Илинденска Македонија“

Сараевчани со поделено мислење за настапот на Ердоган

Меган со Чарлс до олтарот

Заев и Ципрас во Софија

Амбициозните карате-надежи

повеќе

Македонија

повеќе

Свет

повеќе

Економија

повеќе

Панорама