Теми | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Belgien Die mazedonische Fahne am EU-Parlament (DW/M. Maksimovic)

Согласноста од Грција на маса, ќе стигне ли и од ЕУ?

Mazedonien Griechischer Außenminister zu Besuch (Reuters/O. Teofilovski)

Коѕијас: Европа мора да го одржи зборот

Jens Stoltenberg NATO Generalsekretär (picture-alliance/Xinhua News Agency/Y. Pingfan)

Полноправно членство во НАТО само по успешен референдум

Griechenland Proteste in Thessaloniki Namensstreit Mazedonien (Reuters/A. Avramidis)

Солун: протести против договорот за името

Гледај видео 00:57
Now live
00:57 минути

Повеќе видео прилози

Славје на возачките во Саудиска Арабија

Пратенички кодекс за однесување

Зошто Германците мислат исто како Доналд Трамп?

Новозеландската премиерка роди ќерка

Гледај видео 00:45
Now live
00:45 минути

Повеќе видео прилози

Очајни перспективи за младите

Градинката носи предности за децата

Метју Нимиц - човекот со тешка задача

Зошто е Скопје „подложно“ на поплави?

„Напумпана“ цена на недвижностите во Скопје?

„Очекуваме многу“

Тони Крос- маестро на средината

DE_facto Kroatisch Bosnisch, Srecko Matic (DW)

#DE_facto: Сѐ повеќе луѓе од Западен Балкан легално работат во Германија

повеќе

Македонија

повеќе

Свет

повеќе

Економија

повеќе

Панорама

СП во Фудбал- Русија 2018