Панорама | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Гледај видео 00:50

Повеќе видео прилози

Давид и Сара ги истиснаа Александар и Марија

DE_facto Kroatisch Bosnisch, Srecko Matic

Што Германците навистина мислат за својата канцеларка?

Заев: македонските возачки ќе бидат признаени во Германија

Deutschland Kabinettssitzung Angela Merkel (picture-alliance/dpa/K. Nietfeld)

Меркел: Германија ќе помогне онаму каде може во спорот за името