Судот го одби барањето на Вранишковски | Македонија | DW | 30.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Судот го одби барањето на Вранишковски

Барањето на Јован Вранишковски да му ја оддложи затворската казна е одбиено од страна на судот.

Јован Вранишковски, поранешниот владика сеуште го чекаат во затворот во Велес за издржување на казната за проневера. Слуачјот Јован се нашол и на двенениот ред на средбата меѓу македонскиот и српскиот претседател Бранко Црвенковски и Борис Тадиќ.