Страшен пожар во Мумбаи | Сите содржини | DW | 29.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Страшен пожар во Мумбаи

11 од 14-те загинати во големиот пожар во популарен ресторан во Мумбаи се девојки, кои присуствувале на роденденската забава.

Гледај видео 00:27
Now live
00:27 минути