Спорот за името - пречка за Македонија | Македонија | DW | 31.01.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Спорот за името - пречка за Македонија

Спорот околу уставното име на Република Македонија со Република Грција се испречува пред евроатланските интеграции на земјата.

default

Спорот околу уставното име на Република Македонија со Република Грција се испречува пред евроатланските интеграции на земјата.

DW.COM