Сонце за европска Македонија | Македонија | DW | 02.05.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Сонце за европска Македонија

Коалицијата „Сонце - Коалиција за Европа“, брои шест партии кои ќе настапат во сојуз на предвремените избори во Македонија. Меѓу нив - СДСМ, либералите, но и НСДП.

default