Скопје погодено од слаб земјотрес | Македонија | DW | 08.02.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Скопје погодено од слаб земјотрес

Земјотресот чиј епицентар бил во главниот град не предизвикал материјална штета

default

Скопје

Слаб земјотрес со јачина од 3-4 степени според Европската макросеизмичка скала утрово е почувствуван во Скопје, информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Според информациите, земјотресот е почувствуван во 08:04 часот, а епицентарот е во главниот град.

Автор: макфакс/миа

Редактор: БГ