1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Сирија повикува на мир во Газа

Сирија ги повика спротивставените палестински фракции Фатах и Хамас итно да ги запрат судирите и да го продолжат дијалогот. Официјален Дамаск е загрижен заради крвавите насилства во појасот на Газа, во кои само вчера загинаа 18 лица.