Синти џезери | Сите содржини | DW | 08.07.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Синти џезери

Групата Џанго Делукс се прослави во Германија со ткн. Џипси Џез. Нејзиниот фронтмен Џовани Вајс се закити и со највиското германско џез признание

Гледај видео 02:59