Симболите на ГДР го „красат“ Берлин | Сите содржини | DW | 28.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Симболите на ГДР го „красат“ Берлин

Низ центарот на германската престолнина туристите се преплавени со симболи на поранешната комунистичка држава. Иако на граѓаните тоа не им пречи, дел од интелектуалците се жалат дека на овој начин се слави една диктатура

Гледај видео 02:21