1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се урна кениски авион

Авион со 115 патници исчезна од радарите додека летал на реалција Камерун-Кенија. Според државното радио на Камерун, авионот се урнал во јужниот дел на Камерун. Боингот 737 требало да слета во Најроби. Властите загубиле контакт со авионот веднаш по неговиот старт во Дуала, пет минути по полноќ, според локално време. Според непотврдени информации, во меѓувреме е пронајден трупот на авионот.