Се затвора германскиот фонд | Економија | DW | 11.09.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Се затвора германскиот фонд

Германија е најголем донатор на Македонија. Осумгодишниот германски фонд, со кој што се финансираа малите и средни претпријатија, се затвора, а проектите привршуваат.

default

Германските и македонските претставници најавија нови начини на продолжување на германско-македонската финансиска соработка.