Сеуште нема закон за стечајците | Македонија | DW | 08.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Сеуште нема закон за стечајците

Законот за стечајците не беше донесен во парламентот. Стечајците се револтирани, а партиите уште повеќе се раскараа околу проблемот со стечајните работници.

default

Собранието во Скопје

Собраниската седница на чиј дневен ред непланирано се најдоа протестите на стечајците е прекината. Партиите од опозицијата и власта со меѓусебни обвинувања за ситуацијата со стечајците во Македонија