Семинар за македонски јазик | Македонија | DW | 11.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Семинар за македонски јазик

Слависти, балканисти, универзитетски професори, научници и студенти во Охрид дебатираат за македонскиот јазик. Семинарот за македонски јазик, литература и култура се оддржува по 41-ви пат.

default

Охрид домаќин на семинарот за македонски јазик