Светско првенство во танго | Сите содржини | DW | 29.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Светско првенство во танго

Во аргентинскиот главен град Буенос Аирес по 11-ти пат се одржува светско првенство во играње танго. Во повеќе категории се натпреваруваат најдобрите двојки од цел свет - 550 парови од 37 држави.

Гледај видео 01:42