Санкт Петер Ординг мека за кајтерите | Сите содржини | DW | 14.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Санкт Петер Ординг мека за кајтерите

Кајтерите се спортисти кои сурфаат со помош на летечки змеј (кајт). Меѓу најдобрите во кајдбординг односно кајтсурфинг е и Рик Јенсен, Германецот кого поради неговите опасно храбри трикови го нарекуваат "лудиот Рик".

Гледај видео 02:37
Now live
02:37 минути