1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

САД-преговори со Пјонгјанг

*

Специјалниот американски пратеник Кристофер Хил се сретна со севернокорејското раководство во Пјонгјанг,соопшти кинеската новинска агенција Ксинхуа.Посетата на Хил е прва на висок по ранг американски дипломат во комунистичката земја по пет години.Во средиштето на разговорите е обновувањето на преговорите за запирање на севернокорејската нуклеарна програма.