Сааб се враќа во живот | Сите содржини | DW | 04.12.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Сааб се враќа во живот

Откако пред две и пол години шведскиот производител на автомобили Сааб отиде во стечај, се чинеше дека традиционалната марка заминува во историјата. Но, со помош на кинески инвеститори фабричките ленти повторно се вртат.

Гледај видео 01:19
Now live
01:19 минути