Рокенрол бум | Сите содржини | DW | 05.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Рокенрол бум

Бендот „Бла Бла Бла“ речиси две децении зборува со најубавиот јазик - јазикот на музиката. Лидерот Идриз Амети, кој важи за легенда на македонската андерграунд сцена, вели: „Јас сум само опасен рокенрол пејач.“

Гледај видео 01:36