1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Раиконен победи на Силверстон

*

Во натпреварот за големата награда на Британија, во Формула еден победи финскиот пилот на Ферари, Кими Раиконен. Зад него на патеката Силверстон поминаа Шпанецот Фернандо Алонзо и Британецот Луис Хамилтон, двајцата фозачи на Мекларен Мерцедес.