Радост за фановите на Астерикс | Сите содржини | DW | 31.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Радост за фановите на Астерикс

Стрип-цртачот Алберт Удерзо на 86 години повеќе не сака да црта, па тим од цртачи и пишувачи на стрипови ја презема неговата работа. Приказната на Дидие Конрад и Жан-Ив Фери "Астерикс кај Пиктите" води кон Шкотска.

Гледај видео 01:34