1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Протести против расизмот

*

Десетици илјади црнци во америакснкиот град Јена во сојузната америакснка држава Луизијана демонстрираа против расизмот. Причина за протестите е спорна судска постапка против шест млади црнци, кои поради тепачка на уччилиште се изведени пред суд. Притоа е повреден белец, соученик.