Прв работен ден на новата влада | Македонија | DW | 28.07.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Прв работен ден на новата влада

Новата влада на првиот работен ден е без шефот, Никола Груевски. Тој замина во Салцбург. Како изгледа и што на почетокот ветува кабинетот на Груевски?

default

Скопје