Почна гласањето за нов состав на парламентот | Теми на денот | DW | 05.07.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Почна гласањето за нов состав на парламентот

Во Македонија од 7 часот почна изборот за нов состав на парламентот. 1,7 милиони граѓани со право на глас треба да го изберат новиот состав на парламентот. Процесот ќе го набљудуваат голем број домашни и странски набљудувачи

Македонското собрание

Македонското собрание