Посилно против пиратеријата | Економија | DW | 15.09.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Посилно против пиратеријата

По масовната критика од редовите на германската економија,кинескиот премиер Вен Џиабао вети дека посилна борба против пиратериското производство и кражбата на технологија од страна на фирмите во неговата земја.

default

На маргините на средбата со канцеларката Ангела Меркел кинескиот премиер кој се наоѓа веќе трет ден во посета на Греманија,потпиша соодветни договори.Според нив,германската служба за патенти и пазар ќе врши обука на кинеските контролори.