1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Пораз на Македонија, Германија во полуфинале

Македонските ракометарки беа поразени од светскиот шампион Русија со убедливи 24:43. Германките остануваат непоразени на ЕП во Македонија. Победата против Шведска од 33:22 им донесе пласман во полуфиналето.

default

Германките влегуваат во ритам

Во последниот вчерашен натпревар, од групата 2, репрезентацијата на Хрватска ја надигра Белорусија и славеше со 8 голови разлика (43:35).

Денеска на Европското првенство во ракомет за жени се играат натпреварите од групата 1.

Во Охрид најнапред се среќаваат репрезентациите на Унгарија и на Романија, потоа силите ќе ги одмерат Романија и Шпанија, а последен меч на денешната програма на шампионатот е скандинавскиот дуел меѓу Норвешка и Данска.