Полицајци како рапери | Сите содржини | DW | 07.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Полицајци како рапери

Полицијата во Германија има проблеми со наоѓање нови кадри. Затоа полицијата во Северна Рајна Вестфалија започна една невообичаена рекламна кампања. Таа направи музичко видео и го објави на интернет.

Гледај видео 02:15
Now live
02:15 минути